“Забелязва се, че е станала практика във фонда , въпреки законовите изисквания, да се забавя разглеждането и одобрението на проекти.
Това затрудни изпълнението на почти всички инвестиционни мерки по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) и други схеми, прилагани от Държавен фонд Земеделие”, каза проф. Бозуков.
По думите му данните за обработките на проектите през последните години показват, че забавянето е в граници от 3 до 30 месеца над законно установените срокове.
По подмярка 6.4.1 Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности“ - забавянето е 23 месеца.
Подмярка 4.1.2 „Инвестиции в земеделски стопанства по Тематична подпрограма за развитие на малки стопанства“ - забавянето е 23 месеца.
Подмярка 4.2 „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“ - забавянето е 13 месеца.
Подмярка 8.6 „Инвестиции в технологии за лесовъдство и в преработка, мобилизиране и търговията с горски продукти“- забавянето е 30 месеца.
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Изгонването на 70 от общо 40 руски ...
бТВ Синема 29 май 21:00ч.
Режисьор: Стивън Спилбърг
В ролите: Том Ханкс, Катрин Зита-Джоунс (Амелия Уорън)
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!
Днес сте склонни към ревност и манипулации, така че