25.06.2018 13:25

Женският национален отбор се завърна в елита на световния волейбол

Видян 1718 пъти | Коментари 0

Женският ни национален отбор по волейбол придоби право да участва в най-престижния турнир – Лигата на нациите. Възпитаничките на селекционера Иван Петков спечелиха т.нар. квалификационен турнир в Перу и така се класираха за следващото издание на надпреварата. На финала  нашите момичета надиграха с 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:23) силния тим на Колумбия и придобиха право да играят сред най-добрите тимове през сезон 2019. Успехът за женския ни тим е изключително ценен, защото той значително увеличава шансовете на отбора да участва на квалификационен турнир за олимпийските игри в Токио през 2020 година. Само преди няколко дни националките ни спечелиха Златната европейска лига.

На другия полюс бе представянето на мъжкия ни национален отбор по волейбол. Възпитаниците на Пламен Константинов останаха едва на 11-о място в крайното класиране на Лигата на нациите. Нашите записаха 6 победи и 9 загуби в надпреварата.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.