Реал Мадрид

30.10.2023 10:22

С два гола на Белингам Реал Мадрид обърна Барселона

Видян 1623 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид постигна ценна победа над Барселона с 2:1 в първото класико в Ла Лига за сезона. Двата тима се срещнаха на олимпийския стадион в Барселона пред 50 112 зрители, а гостите от Мадрид се наложиха след обрат. Двубоят беше изпъстрен с интересни моменти и пропуски, а Барселона удари и две греди. В герой за Реал се превърна Джуд Белингам, който беше автор и на двата гола.

Илкай Гюндоган откри още в шестата минута, с което отбеляза и втория най-бърз гол в класико през 21 век. След почивката обаче Реал успя да постигне зрелищен обрат. Белингам изравни в 68-ата минута с мощен удар извън наказателното поле. Във втората минута на добавеното време английският халф вкара още веднъж и донесе успеха на Реал.

Отборът на Шави Ернандес беше без Роберт Левандовски, който остана на пейката. И без него обаче каталунците играха по-активно преди почивката и имаха повече положения. Освен гола на Гюндоган Барселона създаде още няколко положения.

През второто полувреме Реал заигра доста по-добре и заслужи 3-те точки.

С победата тимът на Карло Анчелоти излиза на върха в Ла Лига, като има равен брой точки (по 28) с Жирона, но по-добра голова разлика. Барселона е трети с 24 точки.

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма