12.12.2021 09:12

Роналдо отново носи успех на Манчестър Юнайтед

Видян 1611 пъти | Коментари 1

В мач от 16-ия кръг на футболното първенство на Англия по футбол Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 като гост Норич и се изкачи на петото място в класирането на Висшата лига с актив от 27 точки. Победното попадение дойде през втората част от дузпа, а негов автор стана Кристиано Роналдо. Норич е на последната позиция с 10. Това е втора поредна победа на тима под ръководството на новия треньор Рангник.

При неприятен сблъсък с Кристиано Роналдо капитанът на Норич - Грант Ханли напусна терена още в 17-ата минута. Една от най-чистите позиции за Манчестър Юнайтед дойде в 38-ата минута, но Роналдо стреля добре, но Крул спаси.

В края на първото полувреме Хари Магуайър стреля с глава, но Крул отново беше на ниво.Теему Пуки получи отличен пас по земя и от границата на наказателното поле стреля под напречната греда. Де Хеа показа невероятната си класа и спаси в 57-ата минута.

В 75-ата минута нарушение на Джеймс Аарънс в наказателното поле позволи на Кристиано Роналдо да изпълни точно дузпа и да изведе "червените дяволи" напред в резултата.

Норич тръгна да търси равенството, но Де Хеа спаси опасен удар на Кабак и запази вратата си суха.