Реал Мадрид

06.11.2023 16:16

Реал Мадрид не успя да победи Райо Валекано и сдаде първото място

Видян 1657 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид пропусна няколко отлични шанса и завърши 0:0 у дома с Райо Валекано в двубой от 12-ия кръг на футболното първенство на Испания. Отборът на Карло Анчелоти има 29 точки и остава на второ място в класирането, с две по-малко от лидера Жирона, който спечели с 4:2 срещу Осасуна в събота. Третият Барселона има 27 точки след драматична победа с 1:0 над Реал Сосиедад. Райо Валекано е на осма позиция с 18 точки.

Домакините доминираха от самото начало, но не успяха да отбележат гол, въпреки че упражняваха натиск през цялото време и отправиха 22 удара към вратата на съперника. Райо Валекано показа стабилна игра в защита, водена от своя вратар Столе Димитриевски, който спаси удари на Федерико Валверде и Хоселу през първото полувреме.

Това е първи път от началото на сезона в Ла Лига, в който Реал не успява да отбележи гол. Следващият двубой на испанския гранд е срещу Брага в Шампионската лига.

"Просто ни липсваше гол. Мисля, че имахме добро отношение и енергия, но не постигнахме резултата, който искахме. Стреляхме повече от 20 пъти, а към нашата врата нямаше удари. През първото полувреме може би действахме твърде много отляво, когато трябваше да използваме и десния фланг. Направихме го повече през второто полувреме. Опитвахме по всякакъв начин, но понякога може да се случи така, че да не вкараш", каза след мача треньорът на Реал Карло Анчелоти.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.