Ралица Гаджева от клуб Младост, която е 12-годишна стана втора при 15-годишните. Диана Нейчева (клуб Младост) завърши на второ място при 13 годишните, а Десислава Генкова взе бронзов медал.

28.06.2022 15:52

Никола Господинов триумфира при 15-годишните в международния турнир на сабя Burgas Cup

Видян 3012 пъти | Коментари 0

Никола Господинов от фехтовален клуб Младост триумфира при 15-годишните в международния турнир на сабя Burgas Cup. Българинът започна ударно в групите с пет победи и една загуба, а във втория кръг на елиминациите победи Кристиан Алексиев от Свечников с 15:2.

В срещата за място сред най-добрите осем Никола се наложи над Калин Соаре от Румъния с 15:4. В двубоя за място на полуфиналите сабльорът ни отново записа категорична победа – 15:4 над Кристиян Бойков от Русе. В срещата за място във финала Никола демонстрира спокойствие и класа и победи Станимир Пелов от Свечников с 15:7. В двубоя за титлата Господинов излезе срещу Симеон Далеков от Свечников и стигна до златото с 15:9.

Всички състезатели от фехтовален клуб Младост оставиха отлично впечатление – индивидуално и отборно.
Организацията на турнира в Бургас в спортната зала Бойчо Брънзов бе много добра, като за това се погрижиха хората от клуб Корсар и Българската федерация по фехтовка (БФФ).