Първата ни ракета загуби с 6:7(8), 7:5, 3:6 срещу „щастливия губещ“ Стефан Козло

22.02.2022 09:29

Контузен 130-и би Григор без да сервира и куцайки: Шоу

Видян 1303 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна още на старта в турнира от сериите АТП 500 в Акапулко. След епична битка с 130-ия в света Стефан Козлов, родният тенисист отстъпи пред родения в Скопие американец с 6:7(8), 7:5, 3:6.

Топ ракетата ни трябваше да играе с Максим Креси, но той се отказа час и половина преди началото на мача и на негово място шанс за изява получи "щастливият губещ" от квалификациите Стефан Козлов.

Вместо да се възползва от очевидната разлика в класите обаче Григор направи около 50 непредизвикани грешки и някак си успя да загуби срещата, преминала през куп обрати и драматични развръзки. Двубоят в Акапулко продължи цели 3 часа и 18 минути, а Димитров разочарова с представянето си.

Във втория сет двубоят бе близо до прекъсване заради сериозни здравословни проблеми за Козлов.

Американецът се строполи на корта, след като получи крампи и в двата крака. В крайна сметка след десетминутно оказване на лекарска помощ, се съвзе и въпреки че загуби сета, успя да измъкне успеха в третия, а с това и в мача. В третия решителен сет Григор допусна ключов пробив в шестия гейм за 2:4 и загуби с 3:6.

Козлов имаше само 8 победи на ниво ATP преди днес и е доста слаб играч -непретенциозен. Най-високата точка в кариерата му е момента, след като стигна четвъртфинал в Делрей Бийч миналата седмица. А преди месец взе сет на Матео Беретини в първия кръг на Australian Open.

В следващия кръг кръг Стефан Козлов очаква победителя от срещата между Рафаел Надал и Денис Кудла.

Снимка: Delray Beach Open