25.01.2022 15:50

Инцидент със загинали помрачи победа на Камерун в Купата на африканските нации

Видян 1063 пъти | Коментари 0

Няколко души са загинали, а над 40 са ранени при опит на стотици желаещи да влязат на стадиона за мача между Камерун и Коморските острови в турнира за Купата на африканските нации. Камерунските власти съобщават за поне шестима починали.

Инцидентът помрачи успеха на домакините с 2:1, който ги изпрати на четвъртфиналите в надпреварата.
Според информациите над 50 000 запалянковци са се насочили към стадиона в Яунде, на който е било позволено да има 48 000 души (80% от капацитета на съоръжението). След затварянето на вратите се е получило струпване на хора, опитващи все пак да влязат на трибуните.

Посочва се, че част от ранените са в тежко състояние и трябва да бъдат преместени в специализирани болници.
Африканската футболна конфедерация обяви, че започва разследване на станалото.

Камерун е домакин на континенталния турнир за пръв път от 1972 г. Националният отбор постигна победа с 2:1 в мача, в който съставът на Коморските острови остана без вратар и се наложи от началото да пази защитникът Шакер Алхадур.

В другата среща в понеделник дебютантът Гамбия спечели с 1:0 и стигна четвъртфиналите.