09.06.2022 11:06

Белгия разгроми Полша в Лигата на нациите

Видян 3381 пъти | Коментари 0

Футболистите на Белгия разгромиха състава на Полша с 6:1 като домакини в мач от втория кръг в четвърта група на първа лига от турнира "Лига на нациите". Гостите успяха да поведат в резултата с точно попадение на Роберт Левандовски в 28-ата минута, но след това започна впечатляващия обрат. Аксел Витсел изравни в 42-ата минута и първото полувреме приключи наравно.

През втората част пред полската врата се разрази истинска буря. В 59-ата минута Кевин де Бройне изведе домакините напред, Леандро Тросар вкара в 73-ата и 80-ата минута, Леандер Дендонкер отбеляза 84-ата, а крайното 6:1 оформи Люис Опенда в добавеното време.

По този начин тимът на Белгия се реваншира за загубата с 1:4 в първия кръг от състава на Нидерландия и записа първи успех в групата, като с актив от 3 точки се намира на 2-ото място. Полша има същия брой точки, но след тежкото поражение заема 3-ото място.

Останалите резултати от сряда:

- в първа лига - четвърта група: Уелс - Нидерландия 1:2;
- във втора лига - първа група: Република Ирландия - Украйна 0:1 и Шотландия - Армения 2:0. Шотландците, украинците и арменците имат по 3 точки, а ирландците са без актив.