Александър Зверев се класира на полуфинал на Australian Open след победа с 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:4 срещу Карлос Алкарас.

24.01.2024 16:45

Зверев елиминира Алкарас за полуфинал на АО

Видян 1524 пъти | Коментари 2
Гласували 3 рейтинг: 5.0000

Александър Зверев се класира на полуфинал на Australian Open след победа с 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:4 срещу Карлос Алкарас. Германецът изигра много добър мач срещу световния №2 и доминираше в първите два сета. Той сервираше за спечелване на двубоя в третия, но Алкарас успя да го измъкне с тайбрек. Зверев обаче спечели четвъртия сет и взе победата след 3 часа и 6 минути игра. Двубоят завърши в 1.25 ч. след полунощ местно време.

Зверев започна много добре и поведе с 3:0, а след още един пробив затвори първия сет с 6:1. Германецът продължаваше да печели убедително своите подавания, а при 4:3 стигна до пробив, който му беше достатъчен и за спечелването на втория сет.

В третия Зверев проби за 3:1, а след това имаше възможност да сервира за мача при 5:3. Алкарас обаче успя да върне пробива с едва третия си брейкбол за целия мач, a след това изравни. Стигна се до тайбрек, в който Зверев взе първите две точки, но след това Алкарас направи поредица от страхотни отигравания и спечели седем поредни точки, за да намали изоставането си в сетовете.

Двамата размениха по един пробив в началото на четвъртия сет. При 4:4 Алкарас допусна няколко грешки и даде два шанса за пробив на съперника си, а Зверев се възползва още от първия шанс. При втория шанс да сервира за мача шестият в схемата не сбърка.

На полуфинала той ще срещне Даниил Медведев, който победи със 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4 Хуберт Хуркач след 4 часа игра. За руснака това е трето класиране на полуфинал в Мелбърн в последните четири години, като той игра финали на Australian Open през 2021 и 2022 г.

Медведев имаше проблеми срещу Хуркач, но все пак стигна до успеха, който е втори за него в пет сета в тазгодишното издание на турнира.

"Като разбит съм в момента. Беше много тежко физически от втория сет нататък. Той игра добре, просто трябваше да се опитам да правя каквото мога", коментира Медведев.

До момента Зверев и Медведев имат 18 мача помежду си, като руснакът е спечелил 11 от тях.

В другия полуфинал ще се срещнат водачът в световната ранглиста Новак Джокович и №4 Яник Синер. И двата мача са в петък. Загубата на Алкарас днес означава, че Джокович ще запази първото си място в ранглистата и след Australian Open.

• 002 Aндросептик Агагасирян 24.01.2024 22:37

Един добър ден за световната демокрация!

• 001 Чурулик Марийкин 24.01.2024 16:57