Това доведе до златен гейм, в който съставът от Пазарджик стигна до 15:10 и премина в третия кръг в турнира.

13.10.2022 15:23

Златен гейм доближи Хебър до групите на ШЛ

Видян 3268 пъти | Коментари 0

Хебър се класира за третия кръг на квалификациите за влизане в Шампионската лига по волейбол за мъже. Българският първенец направи обрат в двубоя с Аркада (Галац) и отстрани румънците след победа като гост.
След като бяха загубили първата среща с 0:3 у дома, волейболистите на Хебър успяха да се наложат с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22) в Румъния.

Там съперник ще е Амрисвил или Младост (Загреб). При краен успех Хебър ще влезе в групите на Шампионската лига.
Първите два гейма бяха много равностойни, като разликата в нито един момент не беше повече от две точки. Воденият от Камило Плачи отбор направи много голяма крачка към успеха, като спечели и двете части.
След като в третата отстъпи със 17:25, Хебър изигра добре и четвъртата, за да спечели мача с 3:1. В решителния златен гейм българският отбор поведе с 8:3 и уверено стигна до крайния успех.