10.06.2009 13:39

Троян дебютира в Световния шампионат по мотокрос

Видян 2767 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000

Троян дебютира в Световния шампионат по мотокрос на 14 юни с амбиции за номер едно, предаде БГНЕС.

България приема домакинството на Световния шампионат по мотокрос в клас МХ3. За пръв път престижното състезание, част от веригата "GRAND PRIX BULGARIA 2009", ще се преведе на мотополигона в град Троян, заедно с Европейското първенство в клас ЕМХ2. Трасето в Троян разполага с единствената в Европа двойна оросителна система и е дълго 1 550 метра. Това е третата писта за мотокрос у нас след "Горна Росица" в Севлиево и "Ридо" в Самоков, която е с международен лиценз. Миналата година на пистата в Троян се проведе кръг от Европейския шампионат в класовете 65 и 85 куб.
Близо 100 пилоти са заявили участие за двете първенства. Българските надежди са свързани предимно с Европейския шампионат, където за победата ще спорят 54 пилоти. Сред тях е и 14-годишният Петър Петров, който вече се състезава при мъжете и се представя изключително силно през този сезон. Петров спечели първо място на състезанието в Румъния, което бе кръг от Европейския шампионат за младежи в клас ЕМХ2 и спечели точки в Европейското за мъже в същия клас. Шансове за добро класиране има и Димитър Вергов, а в този клас България ще има общо 9 представители. В Световния българските пилоти са петима. Официалното откриване на надпреварата ще бъде на 14 юни, неделя от 11:10 часа.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!