30.06.2009 09:09

Славия е новият шампион при юношите старша възраст

Видян 1897 пъти | Коментари 0

Отборът на Славия стана шампион при юноши старша възраст, след като победи Левски с 1:0 на финала на Държавното първенство по футбол, предаде БГНЕС.

След като в 30-та и 35-та минута „сините” направиха два фрапантни пропуска на Павел Петков и Борислав Балджийски пред вратата на Николай Младенов от малкия пенал, а четири минути по-късно „белите” ги наказаха. В 39-та минута Симеон Мечев откри резултата, след финт на двама бранители на Левски и с бомбен изстрел от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Димитър Начев за 1:0. През втората част на мача „сините” видимо бяха по-активния тим и натиснаха своя противник, но успяха да стигнат само до две по-сериозни положения. В 75-та минута Андреас Васев стреля силно от около 18 метра, но топката срещна напречната греда на Славия. Любопитното е, че в титулярния състав на „белите” игра нигериецът Виктор Дениран, който играе в мъжкия състав на тима и няма нищо общо с юношите. Мачът бе изгледан от собственика на Левски Тодор Батков, спортно-техническият директор на „сините” Даниел Боримиров и отговорникът на юношеските национални отбори в Изпълкома на БФС Емил Костадинов. След последния съдийски сигнал играчите на Славия изпаднаха в див екстаз от победата си, а „сините” бяха на другия полюс.