13.12.2021 09:59

Салах отново бе героят за Ливърпул при завръщането на Джерард на Анфийлд

Видян 812 пъти | Коментари 0

19-кратният шампион на Англия Ливърпул надделя трудно над гостуващия на Анфийлд тим на Астън Вила с минималното 1:0 в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение реализира вездесъщият Мохамед Салах, който бе точен от дузпа в 67-ата минута.

Двубоят бе доста емоционален заради завръщането на легендата на червените Стивън Джерард на Анфийлд. Днес обаче той бе от другата страна на барикадата, тъй като водеше бирмингамци, но не успя да спре любимия си тим в продължаващата борба за титлата. Двубоят премина под диктовката на домакините, които обаче имаха затруднения при отбелзването на гола, макар че имаха редица положения. В крайна сметка победата дойде след наказателен удар в средата на втората част. Гостите пък не отправиха нито един точен удар в рамките на целия мач.

С този успех Ливърпул събра актив от 37 точки и остава на втора позиция, на само точка от лидера Манчестър Сити и с една повече от третия Челси. Астън Вила е 11-и с 19 пункта. В следващия кръг мърсисайдци приемат Нюкасъл, докато бирмингамци гостуват на Норич Сити.