10.03.2021 16:59

С човек по-малко Порто изхвърли Ювентус от Шампионската лига

Видян 1684 пъти | Коментари 0

Порто сътвори една от големите изненади дотук в Шампионската лига, елиминирайки един от фаворитите за трофея – Ювентус още на осминафиналите. Португалците загубиха реванша с 2:3 от Старата госпожа, но благодарение на повечето голове вкарани на чужд терен (б.р. първият мач завърши 2:1 за Порто) продължават напред в най-престижния клубент турнир. Впечатляващ е фактът, че драконите успяха да елиминират бианконерите след продължения, като повече от 65 минути играха с човек по-малко след червен картон на Тареми в началото на второто полувреме.

Серджо Оливейра вкара два пъти за португалците в 19-ата и 115-ата минута. За Ювентус два пъти се разписа Федерико Киеза в 49-ата и 63-ата минута, а един път отбеляза Адриен Рабио в продължението.

Ранното отпадане на Юве от Шампионската лига заплашва да превърне сезона на торинци в пълен провал. През настоящата кампания бианконерите се представят изключително колебливо и са на  път да загубят титлата във вътрешния шампионат. Възпитаниците на Андреа Пирло изостават на цели 10 точки от лидера в Серия А – Интер (б.р. Юве е с мач по-малко от  миланския гранд).

В другия осминафинал игран във вторник вечер Борусия Дортмунд и Севиля направиха зрелищно 2:2. Напред продължават немците, които победиха в първата среща с 3:2 и с общ резултат 5:4 се класираха за четвъртфиналите на турнира.