21.10.2011 14:30

Пиронкова падна от Кузнецова в Москва

Видян 1248 пъти | Коментари 0

Цветана Пиронкова завърши 2011 година със загуба, след като игра силно срещу Светлана Кузнецова, но в крайна сметка падна с 5:7; 5:7 в мач от втория кръг на силния турнир в Москва. Двубоят беше доста равностоен в първата си част, което доведе до равенство 5:5. До този момент Пиронкова спаси четири от петте шанса на рускинята за пробив, а в същото време използва единствената си възможност за брейк. 11-ият гейм се оказа ключов за крайния успех, след като първо родената в Санкт Петербург тенисистка стигна до топка за пробив, но Пиронкова се спаси. Последваха няколко шанса за приключване на гейма за българката, но страхотни уинъри на Светлана задържаха равенството. Така Кузнецова се добра до нов брейкбол и след мощен удар сложи точка на спора – 7:5. Това сякаш се отрази на психиката на пловдивчанката и във втората част двете си "размениха ролите" - рускинята поведе с пробив 2:0, а Пиронкова изравни. Кузнецова отново направи пробив в 11-ия гейм и след това сервира за победата.

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...