24.08.2015 12:52

Пиронкова отпадна на старта на турнира в Ню Хевън

Видян 1206 пъти | Коментари 0

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира в Ню Хейвън, САЩ с награден  фонд 754 163 долара. Първата ракета на България загуби на старта на турнира от словачката Доминика Цибулкова с 6:7, 7:6, 3:6, съобщава Дарик.

Още в първия гейм на мача Цвети имаше три шанса за пробив. Българката поведе с 40:0 и пропусна шест брейкбола. След третия гейм двете тенисистки си размениха по два пробива, за да се стигне до 6:5 за пловдивчанката и сервис за спечелване на първия сет. За съжаление Цибулкова изравни и прати първата част в тайбрек. Цвети стартира превъзходно и поведе с 5:1 точки, но допусна обрат до 6:8.

Във втория гейм българката поведе с 1:0, след което проби на два пъти сервиса на Цибулкова и дръпна в резултата с 5:1.Словачката запази хладнокръвие и успя да изравни за да се стигне до нов тайбрек, който Цвети спечели с 7:5.

В заключителната част на срещата Пиронкова поведе с 3:2 гейма, но Цибулкова взе следващите четири за 6:3.  Това бе девето поражение за Цвети от словачката, в изиграните единайсет мача помежду им.

-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?