При втория гол няколко бранители в червено не изчистиха топката, действайки рисковано пред наказателното поле. Когато Холанд се разписа, норвежецът беше оставен сам и се разписа от близко разстояние.

16.02.2023 15:50

Манчестър Сити наказа грешките на Арсенал и завърза битката за титлата

Видян 3144 пъти | Коментари 0

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 като гост в Лондон в дългоочаквания мач между двата претендента за титлата. С по-силна игра, съсредоточени действия и малко грешки, гражданите стигнаха до успеха на терена на съперника си.

Кевин Де Бройне откри в 24-ата минута, но в 42-ата Арсенал изравни след гол на Букайо Сака от дузпа. След почивката Сити игра много по-добре и вкара още две попадения. Джак Грийлиш се разписа в 72-ата минута, а Ерлинг Холанд в 82-ата.

С победата Сити сваля Арсенал от върха, след като артилеристите заемаха тази позиция от края на ноември. Двата тима имат по 51 т., но головата разлика на гражданите е по-добра. Тимът на Гуардиола обаче има един изигран мач повече.

Арсенал не успя да спечели в трети пореден мач и по този начин за 10 дни пропиля осем точки аванс. В същото време гражданите спряха серията си от две поредни поражения като гости. За Арсенал загубата е първа на Емиратс този сезон, като дотук тимът имаше осем победи и две равенства.
И при трите гола на Сити защитата на Арсенал допусна големи грешки. При първото попадение Такихиро Томиасу върна топката назад, но Кевин Де Бройне я пресече, за да прехвърли вратаря. При втория гол няколко бранители в червено не изчистиха топката, действайки рисковано пред наказателното поле. Когато Холанд се разписа, норвежецът беше оставен сам и се разписа от близко разстояние.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.