Манчестър Сити и Тотнъм

04.12.2023 15:55

Манчестър Сити и Тотнъм не се победиха в мач с 6 гола

Видян 1723 пъти | Коментари 0

Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити не успя да спечели трети пореден мач, след като завърши наравно 3:3 в дербито от 14-ия кръг с Тотнъм. Двубоят на Етихад предложи зрелище, шест гола и спорни моменти. Сити, който стартира много убедително сезона, показа колебания в трети мач поред и вече има три поредни равенства. В тези срещи гражданите допуснаха общо осем гола.

Хюн Мин Сон откри за гостите от Тотнъм още в шестата минута след отлична контраатака. Само три минути по-късно обаче капитанът на шпорите си отбеляза автогол при статично положение. В 31-ата минута Сити обърна, когато Фил Фоудън реализира.

Второто полувреме мина под диктовката на Сити, но при много пропуски, което отвори шанс за Тотнъм. В 69-ата минута Джовани Ло Селсо изравни с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле.

В заключителните десет минути пък дойде и голямата драма. Джак Грийлиш доближи Сити до победата в 81-ата минута, когато вкара след подаване на Ерлинг Холанд. Тотнъм обаче пак намери начин да реагира и в последната минута на редовното време Деян Кулушевски вкара.
С третото поредно равенство Сити е с 30 точки и е на 3 зад лидера Арсенал. Гражданите са трети, с точка зад Ливърпул.