02.11.2009 08:42

Литекс срази ЦСКА с 2:0

Видян 1345 пъти | Коментари 0

Литекс победи убедително ЦСКА с 2:0 в неделното дерби от 11-ия кръг на родното първенство, информира БГНЕС.

"Армейците” започнаха добре срещата, като още в 7-та минута Спас Делев успя да излезе сам срещу Голубович, но ударът му мина отстрани на гредата. Три минути по-късно обаче домакините поеха инициативата в свои ръце, след като Нифлор се измъкна зад гърба на Кирил Котев и откри резултата за 1:0 в полза на Литекс. До края на полувремето "оранжевите” видимо водеха играта, но до втори гол не се стигна. В 38-та минута Павел Минев бе изнесен извън терена, заради контузия и макар че футболистът се завърна на терена в 42-та минута на почивката, наставникът на ЦСКА Любослав Пенев го замени с Павел Виданов.
През втората половина на мача запомнящите се моменти липсваха, с изключение на пропуска на Спас Делев за ЦСКА в 64-та минута, когато играчът на "червените” реши да стреля сам, вместо да потърси някой от съотборниците си и ударът му попадна в тялото на Голубович. В 72-та минута дойде и второто попадение за Литекс. Христов Янев стреля от дъгата, топката се отклони в тялото на Иван Иванов и влезе във вратата на гостите. Спорен момент имаше в 87-та минута, когато Спас Делев удари Том без топка, но не последва реакция от страна на рефера.

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.