16.10.2023 15:12

Левски победи Хебър и спечели Суперкупата във волейбола

Видян 1903 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Левски е новият носител на Суперкупата във волейбола, след като победи с 3:2 (30:28, 25:22, 17:25, 23:25, 15:13) Хебър във финала в Бургас след 2 часа и 45 минути игра. Сините спечелиха трофея за първи път в историята си.

В турнира за Суперкупата участваха общо четири отбора. На полуфиналите Левски отстрани шампиона Нефтохимик, а на финала се справи с носителя на Купата и Суперкупата на България от миналия сезон и фаворит в турнира Хебър.

Левски започна мача добре и водеше с пет точки, но след страхотна серия от сервис на Джулио Саби Хебър навакса изоставането си. В края все пак сините измъкнаха първата част. Във втория Левски продължаваше да играе много силно в нападение, а добре за тима играеше 16-годишният разпределител Симеон Николов. Сините спечелиха и втория гейм.

Хебър се върна в мача с убедителен успех в третия, а след това успя да измъкне и четвъртия, за да прати мача в тайбрек. С три поредни аса на Венислав Антов Левски поведе с 5:2 в петата част. Сините поддържаха преднина, но в края Хебър успя да изравни до 13:13. С блокада на Майкон Морейра и ас на Владимир Гърков Левски спечели трофея.

Сините завършиха мача с 15 аса срещу 11 за съперника. Левски имаше предимство и на блокада с 11 срещу 8. Страхотен мач за сините изигра Антов с 32 точки. Гърков добави 13. За Хебър Саби завърши с 28, а Розалин Пенчев и Виктор Йосифов отбелязаха по 10.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.