05.04.2013 12:59

Левски на 1/2 финал за купата след загуба от Литекс

Видян 1572 пъти | Коментари 0
В поредната през годините драматична битка за Купата на България между Литекс и Левски този път късметът бе на страната на сините. Тимът на Илиан Илиев е на полуфинал, въпреки че отстъпи в гостуването си в Ловеч с 1:2. Благодарение на успеха си от първия мач с 1:0 столичани са отново сред първите четири в турнира от 2009 година насам заради гола си на чужд терен. Дъстли Мюлдер изведе гостите напред в 40-ата минута, но заради попаденията на Георги Миланов (48) и Исмаил Иса (75) левскарите трябваше да треперят до края на триминутното продължение, за да може Илиев да избухне в екстаз за първи път, откакто пое Левски. Срещата-реванш от 1/4-финалите за Купата на България се игра пред около максимум 4000 зрители на мокър терен и в края на силен дъжд. 1200 от тях бяха фенове на гостите, които опънаха голям транспарант към своите любимци на целия сектор с цитат на Васил Левски: “Дела трябват, а не думи”. Така Левски за шести пореден път остана без успех в турнира на градския стадион в Ловеч, като записа четвърта загуба. Но за разлика от последните два пъти, когато завърши наравно в редовното време и отпадна след дузпи (2008 г., 2011 г.) в същата фаза на надпреварата, вчера тимът се класира за полуфиналите, където ще играе срещу Славия, Локомотив София или Берое. Сините са основен фаворит за трофея и ще играят срещу Локо София. Славия пък ще се срещне с Берое. Левски е рекордьор по спечелени купи – 26, но трябва да играе много по-добре от това, което демонстрира днес и особено в предните срещи, ако иска да завърши сезона с 27-а купа във витрината си.

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...