Ивет Горанова

30.10.2023 10:32

Ивет Горанова взе сребърен медал на световното първенство по карате

Видян 1812 пъти | Коментари 0

Ивет Горанова стана вицешампионка на световното първенство по карате в Будапеща. Българката загуби финала в кат. 55 кг кумите, като отстъпи 1:8 на туркинята Туба Якан. Горанова, която е олимпийска шампионка от Токио, беше по-активна в двубоя, но опонентката ѝ успешно я контрираше. Якан, която има четири европейски титли индивидуално и отборно, поведе с 3:1, а след това успя да увеличи аванса си.

Медалът за Горанова е най-доброто класиране за България в историята на световни първенства по карате за мъже и жени. Досега тя имаше два бронзови медала от шампионати на планетата - в Мадрид през 2018 и в Дубай през 2021.
До мача за титлата Горанова постигна пет победи в Будапеща, а на полуфинала отстрани Анжелика Терлюга в повторение на финала от игрите в Токио.

Българката печели втори сребърен медал от голямо първенство през тази година, след като през юни стана вицешампионка и на Европейските игри в Краков. Тогава Горанова отстрани Якан на полуфинал и загуби финала от Терлюга, докато сега победи украинката на полуфинала и отстъпи на туркинята в мача за титлата.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс