09.08.2023 12:26

Юношите ни победиха и Бразилия на световното по волейбол

Видян 4722 пъти | Коментари 0

Българите смълчаха бразилците.

Националният отбор на България победи Бразилия с 3:2 (25:17, 19:25, 23:25, 25:14, 15:9) и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по волейбол за юноши до 19 години в Сан Хуан (Аржентина).

В спор за място на полуфиналите възпитаниците на селекционера Мирослав Живков ще срещат тима на САЩ, а срещата е днес от 17.00 часа наше време.

Националите доминираха изцяло в първия гейм, но загубиха втория с 19:25. Третата част беше най-оспорвана в мача, като никой от съперниците не успя да се откъсне сериозно в резултата. След 19:19 бразилците спечелиха няколко ключови разигравания и след 25:23 направиха обрат от 2:1 гейма.

Българите обаче подобриха играта си, контролираха събитията на игрището в следващата част и след 25:14 се стигна до тайбрек. В него националните също нямаха проблеми и след 15:9 затвориха мача.

Най-резултатен за успеха беше Кристиан Титрийски с 24 точки, 18 точки добави Александър Къндев, а 11- разпределителяг Симеон Николов.

За бразилския тим се отличи Браян Лукас да Силва с 30 точки.

Снимка: volleyballworld.com