Най-резултатна в мача беше Микаела Стоянова с 12 точки, 11 точки добави Виктория Коева, а 10 Мария-Габриела Миличевич

07.08.2023 12:17

Младите ни волейболистки са на осминафинал на световното

Видян 4908 пъти | Коментари 0

Националният ни отбор по волейбол за девойки до 19 години победи връстничките си от Перу с 3:0 гейма (25:22, 25:16, 25:19) и се класира за осминафиналите на световното първенство в Унгария и Хърватия. Момичетата ни завършиха на второто място в класирането в трета група в Сегед след тима на Италия. Единственото ни поражение е именно от "Скуадра адзура", който спечели всичките си срещи до момента.

България изигра силен мач срещу перуанките и доминираше изцяло. В първия гейм след 11:10 момичетата на треньора Борислав Крачанов отбелязаха шест поредни точки, след което спечели с 25:22. Втората част беше равностойна, а отборът на Перу водеше до 12:8. Последваха 13 поредни точни за националките, които направиха обрат, а след 25:16 взеха аванс от 2:0. В началото на третия гейм отново се игра точка за точки, но след 14:10 българките нямаха проблеми и спокойно затвориха мача.

Най-резултатна в мача беше Микаела Стоянова с 12 точки, 11 точки добави Виктория Коева, а 10 Мария-Габриела Миличевич. За Перу Валеска Солтански Торо и Алондра Гамио Виянуева приключиха с по 10 точки.

Българките заеха втора позиция в таблицата с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, лидер е Италия с пълен актив от 15 точки. Перу е на последната пета позиция и ще се бори за място от 17-о до 24-о.
Довечера от 19.00 часа българките излизат в осминафиналите срещу домакините от Унгария.

Снимка: bgvolleyball.com

Източник: БНР

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!