26.04.2009 13:18

Фиорентина удари Рома с 4:1 във Флоренция

Видян 1236 пъти | Коментари 0

Фиорентина излезе на четвърта позиция в Серия А, след като победи Рома с 4:1 във Флоренция в мач от 33-и кръг. Алберто Джилардино отбеляза два гола за домакините, а гостите играха с човек по-малко половин час, предаде БГНЕС.

"Виолетовите" поведоха още в шестата минута с попадение на перуанеца Хуан Мануел Варгас. Две минути след почивката звездата на Фиорентина Джилардино вкара първия си гол в срещата, а 20 минути по-късно отново той реши спора в двубоя. Малко преди това Давид Писаро от Рома получи два жълти картона в рамките на три минути и напусна терена. Четвъртият гол за Фиорентина бе дело на Масимо Гоби (73`), а почетното попадение за гостите реализира Жулио Баптища четири минути преди края. Бившият тим на Валери Божинов е четвърти в таблицата с 58 точки. С една по-малко е отборът на Дженоа, който може да измести тима от Флоренция, ако днес победи застрашения от изпадане Болоня. Рома заема шеста позиция с 52 т. В другия снощен мач от Серия А Киево загуби от Удинезе с 1:2.