В средата на второто полувреме Черно море вече водеше с 2:0. До края тимът на ЦСКА-София опита да обърне резултата, но стигна само до почетно попадение, като то бе всъщност автогол на Влатко Дробаров в даденото от рефера Георги Димитров допълнително време.

05.04.2023 15:33

Черно Море изхвърли ЦСКА-София от Купата на България

Видян 4440 пъти | Коментари 0

ЦСКА-София приключи участието си в турнира за Купата на България по футбол още на 1/4-финалите. Червените изненадващо загубиха с 1:2 домакинството си срещу Черно море. По този начин те не успяха да постигнат голямата си цел през този сезон - спечелване на дубъл (шампионска титла и купа на страната). Тимът продължава битката само в първенството, където е лидер в класирането на 4 точки пред Лудогорец.

Червените бяха споходени и от малшанс в двубоя на стадион Българска армия, след като в 71-ата минута Дюкенс Назон улучи напречната греда, а в 79-ата пак той нацели левия страничен стълб.

Варненци обаче изиграха майсторски мача и реализираха положенията си. Още в 7-ата минута Алекс Фернандес можеше да открие за гостите, след като бе изведен от Александър Василев на празна врата, но не я уцели. В 48-ата Черно море получи право да изпълни дузпа, след като с помощта на VAR бе установено, че Брадли де Нойер е играл с ръка в наказателното си поле. Бившият национал Атанас Илиев вкара наказателния удар за 1:0.

След края на мача изнервеният треньор на ЦСКА-София Саша Илич влезе на терена, за да търси обяснение на съдията защо е дал само 6 минути продължение.