Ролята на влизащите като резерви винаги е да подсилят състава. Сами видяхте, че се справиха добре.

25.08.2023 09:56

Бяхме възнаградени с този красив гол в самия край: Треньорът на Левски

Видян 1888 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Треньорът на Левски Николай Костов беше доволен от равенството на тима му 1:1 с гостуващия Айнтрахт Франкфурт, което оставя шансове на "сините" за класиране в групите на Лигата на конференциите. Рандал Коло Муани даде аванс за гостите в 6-та минута, а в 95-та Асими Фадига изравни с прекрасен удар от близо 30 метра.
"Поздравявам публиката, която създаде невероятна футболна атмосфера без никакви инциденти. Стана доста добър мач.

Не се предадохме и се борихме до последната секунда. Тепърва започват анализите. Започнахме с гол в нашата врата и това изцяло промени психологията на нашите футболисти. Направихме много грешки в средата на терена при взаимодействията. В някакъв момент имаше и паника, не можехме да излезем от пресата на Айнтрахт. След почивката нямаше какво да губим и оказахме натиск срещу противника. Това е още едно попадение за нас в последната минута. Може би е минутата на Левски, а битката беше невероятна. Поздравявам играчите. Вярвам в нашия отбор. Млад отбор сме, с много добра перспектива. Това е тест за тях. Направихме добро второ полувреме. Двубоят остава отворен. Вярваме в нашия отбор, може да победим.

Айнтрахт е много класен тим. Видяхме, че техните футболисти са много здрави физически. Бяхме възнаградени с този красив гол в самия край. В определени моменти грешихме лесно без да сме поставени под сериозен натиск. Играхме за победа, справихме се добре. Губихме и задължително трябваше да променим нещо. В самото начало на мача противникът беше с друга тактика. Не можехме веднага да променим нашата постройка, шумът на стадиона беше много голям, а нямаше как да прекъснем играта за по-дълго време. На почивката спокойно изяснихме нещата в съблекалнята и през втората част доминирахме.

Ще изградим някаква стратегия за реванша, за да затрудним домакините. Остава надеждата да се борим за победа и да продължим. Вярвам в моите играчи. Те също чувстват, че могат да се борят срещу клубове като Айнтрахт. Отстъпваме им по физика, а и скоростта им е друга. При съперника има много добри взаимодействия в прехода между защита и атака", каза треньорът на Левски.