09.12.2021 09:35

Барселона напусна Шампионската лига след нов удар от Байерн

Видян 1041 пъти | Коментари 0

Барселона отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов удар от Байерн и останаха извън надпреварата още след груповата фаза.
Воденият от Шави Ернандес състав загуби с 0:3 пред празните трибуни в Мюнхен и завърши трети в групата си. Бенфика спечели с 2:0 срещу Динамо Киев и зае второто място.

Домакините откриха резултата след попадение с глава на Томас Мюлер, а малко преди края на първото полувреме Лерой Сане с красив изстрел удвои. Половин час преди края на двубоя Джамал Мусиала направи резултата класически за крайния резултат.
За намиращия се в трудно финансово положение Барселона това означава загуба на важни приходи от наградния фонд. Предварителните планове на ръководството са били за достигане поне до четвъртфиналите. Вместо това отборът ще играе в Лига Европа.
Каталунците приключиха само с два вкарани гола, които им осигуриха минималните победи срещу Динамо. Те допуснаха и три загуби с по 0:3, довели до първото отпадане на отбора в групите на Шампионската лига от две десетилетия и общо четвърто в историята.

От Шампионската лига отпадна и друг испански отбор - Севиля, който също остана трети в една от най-оспорваните групи и ще играе в Лига Европа. Андалусийците загубиха с 0:1 от Залцбург.

Европейският шампион Челси се подхлъзна в последния си мач от групите и тимът ще продължи към осминафиналите като втори отбор от група Н. Това се случи, след като руският гранд Зенит Санкт Петербург не допусна поражение от английския отбор. Двата отбора направиха зрелищното 3:3 в Санкт Петербург. Ювентус победи  с минималното 1:0 Малмьо и зае първото място.

Жребият за осминафиналите на Шампионската лига е в понеделник от 13:00 часа.