Във финала с бухалки Николова отново стана шампионка с безапелационното  34.150 точки. Втора и трета са съответно Виктория Оноприенко (Украйна) с 32.650 точки и Дария Варфоломеев с 32.550. Ева Брезалиева имаше неточности и остана пета с 31.650 точки.

23.04.2023 17:35

8 медала за България от финалите в индивидуалното от СК в Баку, ансамбълът без медал

Видян 4981 пъти | Коментари 0

Българките гимнастички Стилияна Николова и Ева Брезалиева завоюваха осем медала на Световната купа по художествена гимнастика в Баку, но ансамбълът за жени остана без отличие, което се случва за първи път от доста дълго време.

Николова спечели златните медали на обръч, на бухалки, на лента и в многобоя вчера, а Ева Брезалиева има сребро на топка и на лента, както и бронз на обръч и в многобоя.

Николова, която вчера стана шампионка в многобоя, получи 34.650 точки, а Брезалиева беше оценена с 44.550 точки. И двете изиграха силни своите композиции, а за Брезалиева това е също второ отличие след бронза в многобоя.

Сребърният медал на обръч завоюва световната шампион от София 2022 София Рафаели от Италия с 34.400 точки.

На топка Брезалиева завоюва сребро, а Николова остана осма след груби грешки.

След силна и стабилна игра Ева Брезалиева получи оценка от 32.950 точки и взе сребърния медал на топка. Стилияна Николова с уред извън терена и други неточности остана последна с резултат от 28.700.

Златен медал за Дария Варфоломеев от Германия с 33.150 точки, а представителка на Узбекистан Тахмина Икромова се нареди трета с 31.800.

Ансамбълът на България остана без медал.

След като завършиха на шестото място в многобоя, днес възпитаничките на Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева, не успаха да се справят с напрежението и да изиграят чисто съчетанията си и останаха извън призовите тройки и във финалите на уредите.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха грешка в изпълнението си с пет обръча (уред извън терена) и с оценка от 32.350 точки, от които 17.800 за трудност, се наредиха на петата позиция. Израел спечели златния медал с резултат от 34.950 точки. На второ място се нареди петорката на Китай с 34.650 точки, а гимнастичките от Украйна стигнаха до бронза с 33.350 точки.

Във финала с две топки и три ленти световните шампионки от първенство в София през миналата година получиха оценка от 31.550, 16.700 за трудност, и заеха четвърта позиция. От треньорския щаб подадоха контестация, която беше отхвърлена и оценката остана същата. Второ злато спечели ансамбълът на Израел с оценка от 33.100 точки, пред Китай с 32.450 точки и Азербайджан с 32.300 точки.