26.03.2012 12:47

Тенис: Григор смачка Бердих

Видян 2166 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Изгряващата българска тенис-звезда Григор Димитров отстрани седмия в света Томаш Бердих в мач от третия кръг на "Мастърс"-а в Маями (САЩ) с награден фонд 4,8 милиона долара. 20-годишният хасковлия записа историческа победа с 6:3, 2:6, 6:4 след два часа и 15 минути игра. Следващият опонент на Димитров е деветият поставен Янко Типсаревич (Сърб). В първия сет, при резултат 3:3, Гришо спечели три поредни гейма, повеждайки с 6:3. Във втората част 101-ят в класацията на АТП Димитров допусна доста непредизвикани грешки, а и успя да вкара само 44% от първия си сервис, което даде възможност на Бердих да пласира повече добри ретури и да стигне до лесни точки. Чехът набързо дръпна с 3:0, а при 5:2 реализира втори пробив, за да изравни резултата.
Третият сет беше най-равностоен. Първата възможност за пробив се откри пред Бердих при 3:2 в негова полза, но българинът спаси и изравни резултата. В деветия гейм Гришо показа защо е считан за един от най-големите таланти в тениса. Въпреки болките в кръста той успя да пробие и поведе с 5:4 и след това се поздрави заслужено с първия си успех над тенисист от топ 10. Той има още една тази година - над №8 Марди Фиш (САЩ) за Купа "Хопман" (при 2:1 за България над САЩ), но тя не важи в официалната статистика на АТП. Българинът пласира 26 печеливши удара срещу 21 на Бердих. За първото си участие в четвърти кръг на турнир от сериите "Мастърс" Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста и 43 370 долара.