30.07.2010 09:40

Левски изпусна победата в Калмар, направи 1:1

Видян 1815 пъти | Коментари 0

Отборът на Левски изпусна победата при гостуването на Калмар, след като направи 1:1 с шведския тим в първата среща между двата отбора от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Единственото попадение за българите на стадион "Фредриксканс" реализира бразилското крило на "сините" Жоазиньо в 28-та минута, но Дауда в 83-та минута изравни. "Сините" започнаха доста добре мача в Швеция и можеха да открият резултата, но Христо Йовов и Гара Дембеле не успяха да реализират шансовете, които се бяха открили пред тях. В 20-та минута Дани Младенов направи хубави самостоятелен пробив, но неговият удар попадна в ръцете на стража Васто. Последва опасен шут на Владимир Гаджев, който бе спасен, за да дойде минутата, в която бразилецът Жоазиньо не остави никакъв шанс на вратаря на домакините. Македонският национал Дарко Тасевски намери нисичкия халф на Левски на дъгата на наказателното поле на Калмар и бразилецът със силен удар прати топката в горния десен ъгъл на шведскта врата. В края на първата част, реферът Йованетич от Сърбия не призна гол на Дембеле, заради фаул. Гаджев намери Жоазиньо след центриране от фаул, бразилецът центрира хубаво, а Дембеле с глава порази целта. Съдията обаче отсъди нарушение в полза на Калмар. През втората част, домакините започнаха да играят по-добре и Дъглас в 54-та минута можеше да изравни с глава. Неговият удар обаче мина над напречната греда на вратата на Божидар Митрев. Започнаха да се редуват положения и пред двете врати, като Дембеле отново имаше шанс да се разпише, но не успя. В 83-та минута обаче, Калмар успя да изравни за крайното 1:1 след силен шут на Дауда, но "сините" в крайна сметка взеха удобно равенство преди реванша на стадион "Георги Аспарухов".

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.