Българинът Александър Везенков изравни най-доброто си постижение от началото на кариерата

14.11.2023 16:41

Везенков вкара 11 точки при успех на Сакраменто над Кливланд

Видян 1860 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Българинът Александър Везенков изравни най-доброто си постижение от началото на кариерата си в Националната баскетболна асоциация (НБА), реализирайки 11 точки за победата на Сакраменто Кингс при домакинството на Кливланд Кавалиърс със 132:120 (33:25, 35:35, 42:29, 22:31) в мач от редовния сезон.

Освен с 11 точки, Везенков допринесе за успеха с 2 борби за 17 минути на терена. Националът отбеляза три от петте си стрелби от далечна дистанция. Той влезе за първи път в игра в срещата през първата част, когато вкара и повечето си точки – 8, след като бе 100-процентов при стрелбата – на два пъти от тройката и веднъж за 2 точки.

Сакраменто се завърна в първата шестица на временното класиране в Западната конференция и тимът в момента заема шестото място с актив от 5 победи и 4 загуби. Кливланд пък продължава да редува силни със слаби мачове и остава на 11-ата позиция на Изток с баланс от 4 успеха и 6 поражения.

Така за изиграните двубои до момента в НБА Александър Везенков записва средни показатели от 5,6 точки, 2 борби и 0,3 асистенции за 13,4 минути на терена.

Старши треньорът на Сакраменто Кингс Майк Браун засипа с похвали Александър Везенков.
“Саша има страхотно чувство за играта. Той вкара някои много важни стрелби днес. Той отваря сериозни пространства за останалите, докато е на терена и обърква защитата на съперниците. Колкото повече играе, толкова по-добър става и толкова повече ни помага. В защита той все повече разбира указанията. Работи много здраво и мога да кажа, че “небето е лимитът” за него”, каза Браун след мача.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс