Сакраменто Кингс победи със 121:118 Портланд като домакин

09.11.2023 16:13

Сакраменто прекъсна серията си от загуби, Везенков не игра

Видян 2799 пъти | Коментари 0

Сакраменто Кингс победи със 121:118 Портланд като домакин след продължение, а Александър Везенков не влезе в игра за първи път след дебюта си в НБА. Треньорът на кралете Майк Браун направи няколко промени в ротацията след серията от три поредни загуби, а една от тях беше оставянето на българския баскетболист на пейката през целия мач. Центърът ДжаВейл Макгий също не игра през цялата среща, а звездата на тима Де'Арън Фокс отново отсъства заради контузия.

Сакраменто започна мача добре, а в началото на втората част стигна до двуцифрен аванс. Портланд обаче обърна, а малко преди края имаше преднина от 5 точки. В последните секунди Малик Монк успя да изравни за Сакраменто след два наказателни удара и прати мача в продължение, след като редовното време завърши 111:111. В добавените 5 минути кралете имаха предимство и стигнаха до успеха.

Домантас Сабонис завърши мача с 27 точки и 11 борби, а Монк добави 23 точки и 10 асистенции. За Портланд Джерами Грант вкара 38 точки.

Сакраменто вече е с актив 3 успеха и 4 поражения от началото на сезона. Следващият мач на тима е срещу Оклахома в събота от 5:00 часа.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.