Александър Везенков и отборът му Сакраменто Кингс допуснаха втора загуба от началото на сезона

02.11.2023 15:45

Везенков и Сакраменто допуснаха втора загуба за сезона в НБА

Видян 2556 пъти | Коментари 0

Александър Везенков и отборът му Сакраменто Кингс допуснаха втора загуба от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация (НБА). Кралете отстъпиха със 101:102 в гостуването си на Голдън Стейт Уориърс. Двубоят беше решен драматично с победен кош на Клей Томпсън в последната секунда.

И двете загуби на Сакраменто дотук са именно от воините. Това беше четвърти двубой за отбора на Везенков.
Българският баскетболист се появи от резервната скамейка и записа 17:26 минути на паркета. Този път стрелбата не му вървеше, като беше точен само веднъж от шест опита. Везенков завърши с две точки и пет овладени борби. И трите стрелби на българина от зоната за три точки бяха неточни.

Най-резултатен в двубоя беше съотборникът му Домантас Сабонис с 23 точки и 11 борби. Литовският център беше близо до трипъл-дабъл, след като даде и осем асистенции. Стеф Къри от Голдън Стейт отбеляза 21 точки.

Воините са втори в Западната конференция с баланс 4-1, докато Сакраменто е десети с 2-2. Следващият мач на отбора на Александър Везенков е в неделя - гостуване на Хюстън Рокетс.