В наградния фонд има предвидени премии за всички отбори, които ще бъдат в Катар

04.04.2022 10:35

Световният шампион в Катар ще получи 38 млн. евро

Видян 936 пъти | Коментари 0

Шампионът на Световното първенство по футбол в Катар ще получи 38 милиона евро (42 млн. долара) от наградния фонд на турнира. Това стана ясно, след като Световната футболна федерация (ФИФА) обяви какви ще бъдат премиите за всички 32 тима, които ще участват в надпреварата.

Общият награден фонд е увеличен с близо 10 процента. През 2018 г. в Русия той беше 362 млн. евро, а сега е 400. Преди осем години в Бразилия той беше малко над 320 милиона евро.

В наградния фонд има предвидени премии за всички отбори, които ще бъдат в Катар. Те ще получат по 1,3 милиона долара в подготовка за турнира, като към тях ще се добави и премия от 8 милиона евро за тези, които отпаднат в груповата фаза.

Осминафиналистите ще получат 11 милиона евро, а тези които се класират на четвъртфиналите - 15 милиона.
Премиите се увеличават и с по-предното класиране - тимовете завършили на четвърто и трето място, ще получат съответно 22 и 24 млн. евро. Финалистът в турнира получава премия 29 милиона.

Преди четири години в Русия шампионът Франция получи малко над 34 милиона евро.
Световното първенство по футбол в Катар ще се проведе между 21 ноември и 18 декември.