България няма победа като гост вече в 19 поредни мача

28.03.2022 10:33

Футболните национали загубиха от Катар след слаба игра

Видян 999 пъти | Коментари 0

Българският национален отбор по футбол загуби с 1:2 срещу Катар в приятелски мач, игран в Доха. Съставът, воден от Ясен Петров, не показа много в предни позиции, като основно преди почивката беше надигран от домакина на предстоящото Световно първенство.

Акрам Ариф от дузпа в 27-ата и Буалем Кухи с решаващата помощ на Ники Михайлов в 75-ата минута бяха точни за Катар. За България се разписа Кирил Десподов в 60-ата минута.

България няма победа като гост вече в 19 поредни мача. За последно българските играчи надвиха Словения далеч от дома в Лигата на нациите през септември 2018 г.

След два дни националният тим среща световния вицешампион Хърватия, като мачът отново е в Катар.
„Катар не е случаен отбор, трети е на последното първенство. Добър отбор. Това е факт. Не стояхме много лошо, когато върнахме гола допуснахме много елементарни грешки. За дузпата, не знам, но не трябва да допускаме такива грешки“, заяви след мача треньорът на България Ясен Петров.