30.05.2022 15:55

Серхио Перес спечели в Монако при провал на Ферари

Видян 2806 пъти | Коментари 0

Серхио Перес с Ред Бул спечели състезанието за Гран при на Монако, седми кръг за сезона във Формула 1. Мексиканецът триумфира по уличното трасе в Княжеството в маратонско състезание, което беше белязано от силен дъжд, червен флаг и обрат.

Перес взима първа победа за сезона и общо трета в кариерата си във Формула 1 (след Бахрейн 2020 и Азербайджан 2021). Втори в Монако завърши Карлос Сайнц с Ферари, а трети световният шампион и съотборник на Перес - Макс Верстапен. Шарл Льоклер, който потегли от полпозишън в трети пореден старт, финишира на четвърта позиция. Пилотът от Монако стана жертва на грешка в стратегията на Ферари, въпреки че водеше убедително след началото на надпреварата.

"Свършихме отлична работа, стратегически бяхме без грешка и мисля, че заслужаваме победата. В Монако никога не е лесно", каза Перес след състезанието.

В генералното класиране след седем кръга Верстапен остава начело с аванс от девет точки пред Льоклер - 125 срещу 116. Перес е трети, но само на шест точки зад Льоклер.
Следващият старт е Гран при на Азербайджан на 12 юни.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс