Успехът беше двоен за Ред Бул, след като Серхио Перес завърши втори. На подиума се качи и Ландо Норис с Макларън.

26.04.2022 10:04

Верстапен спечели на Имола в тежко състезание за Ферари

Видян 1232 пъти | Коментари 0

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели втора победа за сезона, след като триумфира в състезанието за Гран при на Емилия-Романя. Нидерландецът беше най-бърз на пистата Имола, която прие четвъртия кръг за 2022 г.

Пилотът на Ред Бул беше безгрешен, потегляйки от първата позиция и ден след успеха в спринта, взе нова победа. Верстапен направи и най-бързата обиколка в надпреварата.

Тежък се оказа денят за пилотите на Ферари в първото състезание на италианска територия. Шарл Льоклер беше изпреварен в началото от Перес, а в края на дистанцията се завъртя и завърши едва шести. Карлос Сайнц пък отпадна в самото начало.

"Страхотен уикенд за нас. Винаги е трудно да постигнеш подобно нещо, но задоволството е голямо", каза Верстапен след състезанието.

Победата е 22-а за него във Формула 1, като той се изравнява със световния шампион за 1996 г. Деймън Хил на 14-о място във вечната ранглиста.

Верстапен вече има 59 точки в генералното класиране и стопи с 18 аванса на Льоклер. Пилотът на Ферари е лидер с актив от 86. Трети е Серхио Перес с 54.

Надпреварата на Имола започна на мокра писта, като постепенно условията се подобриха, преди отново да завали в края. Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън остана извън точките, като беше затворен с обиколка от Верстапен далеч преди финала.

Следващият старт е дебютното състезание в Маями на 8 май.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.