Началото на надпреварата на пистата Марина Бей се забави с повече от един час заради проливен дъжд. Условията бяха много тежки, като това доведе до серия от отпадания. Един от пилотите, които не завършиха беше Фернандо Алонсо, който отбеляза своя старт №350 във Формула 1.

03.10.2022 15:55

Серхио Перес спечели Гран При на Сингапур

Видян 2171 пъти | Коментари 0

Серхио Перес с Ред Бул спечели състезанието за Гран при на Сингапур, 17-и кръг за сезона във Формула 1. Мексиканският пилот поведе от самото начало, за да удържи Шарл Льоклер с Ферари и взе втората си победа от началото на сезона. По-рано през годината Перес спечели и състезанието в Монако. Той вече има пет победи в кариерата си. На подиума в Сингапур се качи и Карлос Сайнц с Ферари.
Световният шампион Макс Верстапен завърши седми и пропусна първата възможност да спечели предсрочно втората си титла. Той се нуждаеше от победа в Сингапур, завършване на Льоклер осми или по-назад, а Перес да не бъде на подиума.

Малко преди финала от Ред Бул съобщиха на Перес, че е разследван от стюардите заради нарушение на правилата при движение зад кола за сигурност. Такава излизаше няколко пъти на трасето Марина Бей, затова мексиканецът трябваше да завърши с поне 5 сек пред Льоклер, за да може при евентуално наказание да не загуби първото място.
Следващото състезание е Гран при на Япония след седмица.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.