Биатлонистката Милена Тодорова направи отлично състезание в олимпийския спринт на 7,5 км на Игрите в Пекин

11.02.2022 13:02

Милена Тодорова в топ 20 на 7,5 км в биатлона

Видян 1046 пъти | Коментари 0

Биатлонистката Милена Тодорова направи отлично състезание в олимпийския спринт на 7,5 км на Игрите в Пекин. Тя зае 17-ото място на 1:31,1 минути след шампионката Марта Осбу Ройзеланд. Спортистката от Троян пропусна една мишена на първата стрелба – легнал, и трябваше да направи наказателна обиколка.

Тодорова записа второто най-добро постижение за България от олимпиадата след 15-ото място на Радослав Янков в сноуборда.

Златният медал спечели безапелационно норвежката Ройзеланд с време 20:44,3 минути и безгрешна стрелба. Втора на 30,9 секунди е Елвира Йоберг от Швеция, а бронзовото отличие заслужи Доротея Вирер от Италия, която финишира на 37,2 секунди след шампионката.

Останалите българки са извън първите 70. Мария Здравкова е 78-а на 3:54,8 минути след победителката и една грешка на огневия рубеж. Даниела Кадева е 84-а на 4:42,1 минути, а абсолютната дебютантка Лора Христова направи четири грешки в дебюта си и завърши на 5:43,4 на последното 89-о място.