Манчестър Юнайтед

30.11.2023 14:55

Манчестър Юнайтед се провали срещу Галатасарай, Реал с пета поредна победа в ШЛ

Видян 2763 пъти | Коментари 0

Манчестър Юнайтед е заплашен да отпадне от Шампионската лига, след като завърши 3:3 с Галатасарай във вълнуващ мач в група А на турнира. Червените дяволи водеха с 3:1 в Истанбул, но изпуснаха победата. Кръг преди края на груповата фаза Юнайтед е със само 4 т. и е последен.

Всичко започна отлично за червените дяволи, които до 18-ата минута имаха аванс от два гола. Алехандро Гарначо в 11-ата и Бруно Фернандеш в 18-ата минута вкараха за гостите. След това обаче дойде грешка на вратаря Андре Онана, който в 29-ата минута получи гол от Хаким Зиеш.
След паузата Юнайтед успя да вкара и трето попадение, когато при контраатака в 55-ата минута Скот Мактомини завърши по земя - 1:3.

Тогава обаче дойде силен период и на домакините. Само в рамките на девет минути Галатасарай изравни, в 62-ата минута Зиеш вкара от пряк свободен удар и нова грешка на Онана. Само девет минути след това се разписа и резервата Керем Актюркоглу с хубав удар по диагонала.

В група А водач е Байерн (Мюнхен) с 12 т., който вече се класира напред. В последния кръг Юнайтед приема Байерн, а Галатасарай е гост на Копенхаген в Дания.

В друга група Реал Мадрид победи с 4:2 Наполи и продължава без грешка от началото на сезона в Шампионската лига. Тимът на Карло Анчелоти взе петата си поредна победа в група С.
Реал е начело с 15 точки, Наполи е на второ място със 7. Брага и Унион (Берлин) направиха 1:1 в другия мач от групата.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.