Преди по-малко от месец намиращият се в отлична форма Кирьос победи руснака на Мастърса в Монреал, а тази нощ той записа четвърти успех в петия си мач срещу миналогодишния шампион.

05.09.2022 09:42

Кириос изхвърли Медведев от Откритото първенство на САЩ

Видян 3606 пъти | Коментари 0

Световният номер 1 Даниил Медведев приключи със защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ, след като загуби от австралиеца Ник Кириос с 6-7(11), 6-3, 3-6, 2-6 в мач от осминафиналите на надпреварата.

Успехът дойде напълно заслужено, след като Кирьос спечели голяма част от важните точки в мача.

В почти целия мач австралиецът запази концентрация и не се поддаде на негативни емоции. Сервисът бе очакваното оръжие като играта на второто му подаване също бе достатъчно стабилна. Той завърши мача с 53 уинъра, от които 21 аса и 38 непредизвикани грешки.

Медведев също бе с много позитивно съотношение (49 печеливши удара и 19 неточности), но пропуснатите възможности и колебанието му във важните моменти струваха скъпо.

Жената по природа е много добра, може да прости на един мъж дори и да не е виновен...