Интер отново победи Милан

17.05.2023 15:00

Интер отново победи Милан и е на финал в Шампионската лига

Видян 3358 пъти | Коментари 0

Отборът на Интер се класира за финала в Шампионската лига, след като спечели и реванша срещу Милан от полуфиналите. Този път отборът в черно-синьо се наложи с 1:0, а преди седмица беше спечелил с 2:0, с което заслужено продължава напред.

Единственият гол вкара капитанът на нерадзурите Лаутаро Мартинес в 74-ата минута.
За нерадзурите това ще е шести финал в клубната им история, като досега те имат три трофея - през 1964, 1965 и 2010 г. Последният от тях е и последният случай, в който италиански тим триумфира в надпреварата.
Само в рамките на този сезон пък за Интер това е четвърта победа над Милан от пет двубоя.

След като преди седмица отборът на Симоне Индзаги нанесе своя удар рано-рано в мача и после удържа аванса си, сега не се налагаше да бъде доминиращият отбор. Милан обаче също подходи по-стабилно в защита, заради което положенията този път не бяха много и станахме свидетели най-вече на силови единоборства. През първата част росонерите имаха два добри шанса, а противникът само един. След почивката нерадзурите бяха още по-стабилни и не дадоха почти никакви възможности на Милан.