Два пробива в 5-ия и 7-ия гейм пък му донесоха победата с 6:2 в третия сет, а с това и в мача.

17.01.2023 09:27

Гришо започна с победа в Австралия

Видян 7497 пъти | Коментари 0

Григор Димитров преодоля първия кръг на Australian Open след победа в три сета над Аслан Карацев (Русия) - 7:6 (3), 7:5, 6:2. Българинът се справи със съперника си само за 2 часа и 19 минути.

Двубоят на Корт 1573 се игра при много тежки условия и температури от 37 градуса.

Димитров се реваншира за загубата от Карацев в Мелбърн преди две години. В общия баланс българинът вече има два успеха в три срещи с 82-рия в световната ранглиста.

В следващия кръг Димитров ще има за съперник Ласло Джере, който победи квалификанта Зизу Бергс (6:4, 1:6, 6:4, 6:1). Това ще бъде първи мач между двамата, а в кариерата си Джере само два пъти е достигал до трети кръг в турнирите от Големия шлем. Победата на Джере над Бергс е и негова първа в шестото му участие в Мелбърн.
С

рещу Карацев Димитров показа ефективна игра и допусна много малко грешки. Българинът реализира 30 уинъра и направи само 12 непредизвикани грешки. При съперника му съотношението беше 30 уинъра и 48 непредизвикани грешки. Димитров впечатли и с това, че реализира 15 аса. Той спечели общо 49 от 57 разигравания на своя първи сервис.

Григор Димитров записа победа номер 31 на Australian Open, който е най-успешният му турнир от Големия шлем.

При жените Виктория Томова отпадна в първия кръг след загуба от швейцарката Белинда Бенчич 1:6, 2:6. Българската тенисистка взе само три гейма срещу много по-опитната си съперничка, която игра безгрешно. Бенчич, която е десета в световната ранглиста, затвори мача за час и седем минути.

Томова записа третото си участие в Мелбърн, но отново отпадна в първи кръг, подобно на 2018 и 2022 г. Българката за пръв път попадна директно в основната схема, но не успя да запише първа победа в турнира.

Снимка: Мариана Панова

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма