01/02

21.01.2023 14:01

Григор изгуби от Джокович

Видян 4566 пъти | Коментари 0

Григор Димитров загуби с 6:7 (7:9), 3:6, 4:6 от Новак Джокович в 3-часова битка от 1/16-финалите на Australian Open. За българина това бе десета загуба от 11 мача със сърбина.

Джокович започна с ранен пробив в първия гейм и поведе с 2:0. Гришо взе гейм при свое подаване, но сърбинът не отстъпваше, а резултатът стана 3:1. В петия сет силите се изравниха при 40:40, но въпреки това резултатът стана 3:2. Джокович взе подаване на нула за 4:2. Димитров запази разликата с гейм при свой сервис за 4:3. Гришо поведе с 15:0 в следващия гейм при сервис на Джокович, но сърбинът бързо поведе с 5:3. Деветият гейм бе най-дългият от началото на срещата, а Димитров преодоля три възможности за пробив на Джокович и стигна до 5:4, поведе с аванс 30:0 при сервис на Джокович и стигна до пробив и равенство 5:5. След това показа психика и поведе с 6:5. Преди изпълнението на първия си сервис Джокович получи предупреждение за бавене на играта. Стигна се до тайбрек (6:6), в който сърбинът поведе с 4:1, но Григор доведе нещата до 5:5, след което и до 7:6. Джокович изравни и поведе с 8:7 и взе сета с 9:7. В паузата обаче се нуждаеше от лекарска помощ заради проблем с левия крак.

Във втория сет сервис гейм в полза на Джокович доведе до 1:0), но Григор изравни за 2:2. Джокович поведе с 3:2, след което проби за 4:2. Димитров стигна до 5:3, но Джокович поведе с 4:0 и спечели с 6:3.
Третият сет започна с пробив за Джокович, а Григор пропиля два брейк пойнта за 0:2. Нов пробив направи 3:0 в полза на Джокович. Гришо временно върна интригата за 1:3, но беше пробит на нула за 4:1 в полза на сърбина. Сърбинът допусна пробив за 2:4, след което българинът взе гейм при 3:4, както и при 4:5 и не искаше да загуби мача, но в крайна сметка се стигна и до брейк поинт, който Джокович спечели и затвори двубоя.

Джокович ще играе срещу Бенжамин Бонзи (Франция) или Алекс Де Минор (Австралия) на 1/8-финалите.