Корнелия Нинова безпрецедентно се намеси в работата на софийската организация на БСП, която по устав е автономна в решаването на местните си въпроси, като проведе смесено заседание на своето изпълнително бюро с ръководството на градския съвет на червените. Взетото решение да не се подкрепя Борис Бонев за шеф на СОС явно тя го смята за много хитро. Защото оставя врата да се направи сглобка с ППДБСС, като подкрепи друг кандидат на за председател на градския парламент.
Защо й е на Нинова това ли – ами, защото СОС контролира бюджет от 2,555 млрд.лв. и над 1 млрд.лв. през общинските дружества, които са му подчинени, както и общинските имоти и други благини. Каквото и да ви говорят, става дума за пари.
Друга логика, при която опозицията да иска да подкрепи управляващите, на които иначе в същия момент иска вот на недоверие в големия национален парламент няма. Освен, ако съществува раздвоение на личността, разбира се.
Бедата за Нинова е, че поради характерната си липса на комуникационни умения и мислене с един ход напред, тя громеше Ваня Григорова и Мая Манолова. А сега именно гласовете на същата Ваня Григорова и на общинския съветник от Левицата! на Манолова – Воислав Тодоров, са решаващи за Сглобката. БСП има 9 души в СОС, а ППДБСС има 23. За мнозинството са нужни поне 31. Само че със 7-те, на които евентуално може да разчита Корнелия, гласовете не достигат. Плюс това всъщност тя има само едно лице в групата, което е 100% нейно и това е Диана Тонова. Която пък брани Ваня по делото срещу Терзиев за изборите в ролята си на адвокат.
19 минути се свърза и с Григорова, и с Манолова, като и двете категорично отрекоха всяка възможност да подкрепят Сглобката.
Радостина Тонева
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Мечка взе телефона на мъж, опитал се да я ...
БТВ Синема 03 декември 21:00ч.
Режисьор: Дейвид Айер
В ролите: Уил Смит, Марго Роби, Джаред Лето
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.