15.10.2016 10:00

Ница продължава без загуба във Франция

Видян 1673 пъти | Коментари 0

Марио Балотели пропусна дузпа при победата на Ница с 2:0 у дома срещу Олимпик Лион в двубой от деветия кръг на френското първенство.

Пол Байс даде аванс за домакините още в петата минута с отлично изпълнение. Задачата на Лион стана още по-трудна, след като Набил Фекир беше отстранен от игра с червен картон в 28-ата минута при инцидент, в който беше замесен и Байс.

Халфът Жан Мишел Сери оформи крайното 2:0 четвърт час преди края на двубоя.

В 81-ата минута дойде и пропускът на Балотели от бялата точка. Бившият италиански национал играе силно за Ница през този сезон, като има пет попадения в първите си три двубоя. Нападателят беше фаулиран в наказателното поле от Жорди Гаспар, но при отсъдената дузпа не успя да добави нов гол на сметката на домакините.

Ница продължава да бъде лидер в класирането, като е без загуба и с актив от 23 точки. Лион заема петото място в Лига 1 с 13 спечелени точки.

В друга среща от кръга Тулуза постигна обрат и спечели с 3:1 у дома срещу Монако.

Валер Жермен с удар с глава изведе монегаските напред в резултата още в четвъртата минута, но след почивката домакините направиха пълен обрат и взеха победата.

Халфът Оскар Трехо изравни в 65-ата минута, разписвайки се с глава след пас на Мартин Брейтуейт, който вкара останалите два гола за Тулуза. Нападателят на домакините беше точен в 83-ата и в 87-ата минута.

Тулуза се изкачи на трето място в класирането с актив от 17 точки. Монако е на втората позиция с 19 точки.

По-късно в събота шампионът Пари Сен Жермен гостува на намиращия се в зоната на изпадащите Нанси.