28.11.2020 09:11

Баскетболистите ни с тежко поражение от Босна

Видян 1921 пъти | Коментари 0

Отборът на Босна и Херцеговина нанесе тежка загуба на мъжкия ни национален отбор в Сараево, където се играят мачовете от ноемврийския прозорец на квалификациите за Евробаскет 2022, предаде БНР.

Домакините спечелиха с 88:49 точки.

Двубоят в Сараево започна с минута мълчание в памет на починалия по-рано тази седмица бивш треньор на националния отбор Симеон Варчев, както и на един от деятелите на Босна и Херцеговина Перо Гудел.

Босненците започнаха мача ударно с 11:0, като още в първата част дръпнаха с двуцифрена разлика.

До почивката избраниците на Росен Барчовски така и не успяха да намерят отговор на агресивната игра на съперника си и разликата набъбна до над 20 точки.

Националите нямаха и късмет в стрелбата, като за 10 минути нямаха точен изстрел от линията за 3 точки, а до почивката бяха вкарали само веднъж от 13 опита.

Не спореше и стрелбата за 2 точки - 7 от 21 опита, или малко над 33% успеваемост.