18.02.2020 12:02

Спорно съдийство помогна на Манчестър Юнайтед срещу Челси

Видян 1183 пъти | Коментари 0

С попадения на Антони Марсиал и Хари Магуайър Манчестър Юнайтед се наложи с 2:0 над Челси в дербито от 26-ия кръг на Премиър лийг.

Успехът е исторически за "червените дяволи", които за първи път в ерата на Висшата лига постигнаха две шампионатни победи в един сезон срещу тима от "Стамфорд Бридж".

Домакините не успяха да вземат реванш за поражението с 0:4 на старта на сезона. "Сините" създадоха много голови положения, но нямаха късмет пред противниковата врата, а голове на резервите Курт Зума и Оливие Жиру бяха отменени след намесата на ВАР, предава Gong.bg.

Реферът Антъни Тейлър си навлече гнева на всички в Челси още преди почивката, когато не изгони Магуайър за умишлено грубо действие срещу Миши Батшуай, а след почивката именно английският национал удвои преднината на гостите.

Съперниците не бяха в добра форма преди този двубой и нямаха победа в предишните си 3 шампионатни мача. Челси загуби от Нюкасъл (0:1), след което направи равенства с Арсенал (2:2) и Лестър (2:2). Юнайтед пък отстъпи на Ливърпул и Бърнли с по 0:2 преди нулевото равенство с Уулвърхамптън.

Снимка: Getty Images